Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je léčebná metoda, za pomocí které se vyplavují škodlivé látky z těla ven. Během této procedury se urychluje tok lymfy a podporuje se látková výměna. Lymfodrenáž podporuje imunitní systém. V dnešní době se používá nejen ke kosmetickým účelům, významně pomáhá k odstranění celulitidy. Další výhodou je zlepšení metabolismu a fyzické kondice.

Presoterapie je metoda, která vám pomůže při pocitu těžkých nohou, otokách nebo jako prostředek k zefektivnění po cvičení na VacuShape. Při presoterapii působí tlak od chodidel po pás a tím vytlačuje volnou a přebytečnou lymfu.

Jaké jsou výhody presoterapie:

  • Prevence vzniku křečových žil.
  • Léčba otoků. (vrozených, získaných)
  • Podporuje odstranění celulitidy.
  • Prevence hlubokého zánětu žil.
  • Vhodné jako posttrombotická rehabilitace.
  • Pomáhá při chronické žilní nedostatečnosti.
  • Terapie bércových vředů.
  • Rehabilitace sportovců a pracovníků se zatížením dolních končetin.

Lymfodrenáž

Lymfatická drenáž a krevní oběh patří k nejdůležitějším životním funkcím lidského organizmu. Krevní kapiláry neustále propouštějí ve tkáních určité množství krevních tekutin, které mohou být zpětně resorbovány (lymfatický system) krevním kapilárním řečištěm. Jejich odvádění z tkání a návrat do krevního oběhu je úkolem lymfatického systému, který je tvořen lymfatickými cévami a lymfatickými uzlinami.

Denně se tvoří cca 2L lymfy, ale její tvorba se může za určitých okolností i výrazně zvýšit. Toto množství tekutiny se nazývá břemenem lymfatického – mízního oběhu. Za fyziologických podmínek je transportní kapacita mízního řečiště mnohonásobně vyšší než je uvedené „břemeno“ a mízní oběh má velkou funkční rezervu.

Dojde-li při normálním břemeni mízního oběhu z nějakého důvodu ke snížení transportní kapacity do té míry, že se vyčerpá funkční rezerva a břemeno převýší transportní kapacitu, dochází k hromadění makromolekulárních látek a jimi osmoticky poutané vody ve tkáních.

Vzniká otok – lymfedém. Primární lymfedém je způsoben vrozenou poruchou lymfatických cest. Sekundární lymfedém může být vyvolán úrazem, infekcí, přerušením cév po chirurgickém zákroku, poškozením cév maligním procesem. Lymfedém jakéhokoli stadia a etiologie představuje konečné stadium postižení lymfatické drenáže (presoterapie).

Jednou z možností jak odstranit poruchu lymfatického – mízního systému je přístrojová lymfodrenáž – presoterapie. Lymfatická drenáž je nejen velmi uznávanou léčebnou metodou se širokou škálou indikací, ale v současné době i velmi populární relaxační a kosmetickou metodou. Napomáhá celkové regeneraci, detoxikaci organizmu, zlepšení metabolizmu a fyzické kondice.

Přesunout se na začátek