VacuShape

Vacushape je přístroj, který během krátké doby odbourává tuk z problémových partií, prokrvuje je a to celé za 30 minut.

Jak Vacushape funguje? Před procedurou se doporučuje rozehřát se, ať již na rotopedu, přístroji Body Roll nebo Vibrační plošině. Trénink probíhá formou svižné chůze na běžícím pásu po dobu 30ti minut. Problémové partie se nachází v podtlakové kabině. Podtlak způsobuje, že krev odvádí tuk z podkoží ke svalům, kde je spálen. Po celou dobu je monitorována tepová frekvence, aby byly tuky správně spalovány.

Nejenom že jsou spalovány tuky, ale Vacushape působí blahodárně i na lymfatický systém. Zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin z těla a silně prokrvuje pokožku.  Silné prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkamienzymy pozitivně působí na eliminaci pomerančové kůže. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a jemnější.

Klinicky testovaný aerobní podtlakový trenažér

 • Cílené spalování tuku v problematických partiích (bříško, nohy a hýždě).
 • Aktivace lymfatického systému.
 • Odstranění celulitidy.
 • Rozvoj aerobních schopností (zlepšení vaší kondice).
 • Chůze – nejpřirozenější pohyb.
 • Vhodný pro ženy i muže.
 • Ideální pokud začínáte cvičit nebo i pravidelně cvičíte.
 • Viditelné výsledky již po 10 aplikacích.
 • Zdravá alternativa liposukce.

Jak probíhá trénink?

Trénink ve VacuShape probíhá formou svižné chůze na běžeckém pásu po dobu 30-ti minut, problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Programově řízeným podtlakem je krev směřována do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, neboť jedině tam je možno tuk spálit. V průběhu aplikace je monitorována tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení*, kdy je spotřeba energie hrazena z 80 % tuky a pouhých 20 % tvoří cukry.

Podtlakem je aktivován nejenom metabolismus tuků, ale i lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin. Silné prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy pozitivně působí proti pomerančové kůži. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a jemnější.

Příčiny problémů s celulitidou a zbytněním tukové tkáně

 • Nedostatečný pohyb.
 • Nesprávné stravovací návyky – vysoký příjem tuků.
 • Nedostatek tekutin – pitný režim.
 • Hormonální vlivy – antikoncepce atd.

Celulitida – progresivní degenerativní změny podkožního tukového vaziva specifických partií (stehna, hýždě, boky, břicho, paže). Jednoduše řečeno dochází k ochabování kožní vazivové tkáně a zároveň ke zbytňování tkáně tukové, což se následně projevuje jako tzv. „pomerančová kůže“.

K ochabnutí vazivové tkáně dochází působením hormonů estrogenu a progesteronu produkovaných tělem nebo dodávaných zvenčí (potrava, antikoncepce).

Zbytňování tukových buněk je zase způsobeno nedostatečnou funkcí lymfatického (mízního) a krevního systému. Oba systémy jsou podporovány pohybem svalů, jako tzv. „svalovou pumpou“. Lymfatický systém se stará o odstraňování odpadů látkové výměny a při špatné funkci se odpady hromadí v tukových buňkách. Krevní oběh zajišťuje transport tuků z těchto buněk do buněk svalových, které ho dokáží spalovat. Nedostatečná funkce lymfatického systému a nedostatečné prokrvení podkoží tedy způsobuje nadměrné hromadění tuků v těle.

 

 

 

Přesunout se na začátek